MENU

Metoda Volla – jak wygląda i na czym polega?

W diagnostyce obciążeń organizmu zastosowanie ma badanie EAV (skrót od Elektroakupunktura metodą Volla). Metodę tę opracował w latach 50-tych XX wieku niemiecki lekarz Reinhold Voll, który w swojej praktyce lekarskiej przekonał się, że to, czego nauczył się na studiach medycznych nie przynosiło efektów w wyleczeniu wielu schorzeń. Poszukując przyczyn chorób szukał nowych metod diagnostycznych, służących wykryciu czynników chorobotwórczych.

Metoda Volla polega na pomiarze przewodnictwa prądu w konkretnych punktach skóry, tzw. punktach biologicznie aktywnych (BAP), odpowiadających poszczególnym narządom i tkankom. Punkty leżą na liniach 20 meridianów, które przebiegają w ciele człowieka.

Do wykonania testu metodą Volla potrzebne są obie dłonie oraz obie stopy.
Za pomocą 40 punktów możemy uzyskać niezwykle przejrzysty obraz stanu zdrowia klienta.

Klient trzyma w dłoni elektrodę pasywną, podczas gdy diagnosta zbiera pomiary sondą aktywną z punktów po obu stronach paliczków.

Co daje metoda Volla?

Wykrycie przyczyn chorób i złego samopoczucia klienta, a w rezultacie możliwość zaplanowania skutecznej terapii. Istniejące choroby to efekt kilku/kilkunastu lat stopniowych zmian w organizmie.

Metoda Volla jest jedyną metodą z dziedziny elektropunktury uznaną przez Świat medycyny akademickiej

VEGA-TEST – czym jest i na czym polega?

Vega-test/WRT – Wegetatywny test rezonansowy/test Vega – został opracowany w Niemczech w 1978 roku przez lekarza prof. Helmuta Schimmela (uczeń dr R. Volla). U jego podstaw leżą metody diagnostyki elektroakupunkturowej dr Reinholda Volla i czynnościowej diagnostyki bioelektronowej W. Schmidta i H. Pflauma. Kilkunastoletnie badania doktora H. Schimmela i jego zwolenników spowodowały, iż ta metoda diagnostyczna stała się skutecznym narzędziem diagnostycznym.

W tej metodzie - podobnie jak przy metodzie Volla - wykorzystuje się punkty akupunkturowe, jednakże z użyciem odpowiednich markerów badanie przebiega na jednym lub kilku aktywnych punktach.

 • Vega-Test jest najskuteczniejszą i najbardziej precyzyjną techniką wykrywania obecności pasożytów, grzybów, bakterii czy wirusów w organizmie ludzkim.
 • Metoda ta jest wykorzystywana w diagnostyce m.in. alergii, pozwala na wskazanie obciążeń metalami ciężkimi, niedoborów mikro- i makroelementów.
 • Pozwala w relatywnie szybkim czasie otrzymać wymagane wskaźniki zdrowia organizmu.
 • Jest bezpieczną metodą diagnostyczną.

Główną zasadą diagnostyki metodą Vega-Test jest ustalenie reakcji aktywnych punktów na markery częstotliwościowe patogenów lub/i stanów obciążeniowych/patologicznych podłączonych do klienta. W bazie urządzenia AM Scan mamy około 40tys. markerów do których przypisane są określone częstotliwości zmian w organizmie. W trakcie pomiaru w aktywnym punkcie ustala się pozytywną lub negatywną odpowiedź na każdy z podłączonych markerów lub częstotliwość.

Brak zmiany przewodnictwa = brak reakcji na zadaną częstotliwość – oznacza, że dany patogen w organizmie nie bytuje.

Pozytywna reakcja na częstotliwość = zmiana przewodnictwa w badanym, aktywnym punkcie – wskazuje na pozytywną odpowiedź, czyli obecność danego patogenu/infekcji w organizmie klienta.

Efektywność terapii zależy nie tylko od prawidłowo dobranych dla terapii rezonansowych częstotliwości, ale także od określenia eliminacji najbardziej priorytetowych patogenów & rozwiązań dodatkowych w postaci terapii ziołowych i suplementacji (terapia dopasowana indywidualnie do klienta).

EXPRESS-TEST  / Skan organizmu

Pozwala w przeciągu kilku minut przeprowadzić test stanu czynnościowego organizmu. W krótkim czasie można uzyskać podpowiedź odnośnie stanu układów i narządów - czy funkcjonują normalnie, czy ich stan jest przewlekły, czy występuje jakaś niedoczynność/nadczynność z ich strony.

 • stan układu pokarmowego (wątroby, woreczka żółciowego, dysfunkcji trzustki, żołądka, jelit)
 • stan układu oddechowego (jama nosowo-gardłowa, tchawica, płuca)stan układu moczowo-płciowego (nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, macica, jajniki)
 • stan układu sercowo-naczyniowego (krążenie w tym mózgowe)
 • stan układu endokrynnego (tarczyca, trzustka, nadnercza)
 • stan układów immunologicznego i limfatycznego
 • stan układu oporowo-ruchowego (kręgosłup i stawy),rozpoznać zakłócenia w różnych organach, systemach organizmu;
 • stan organów głowy
 • stan energetyczny Klienta w danej chwil

Szybki skan organizmu może być jedną z metod wykorzystywanych w diagnostyce, pod warunkiem, że jest łączony z innymi metodami (Voll, Vega-test). Nie powinien być jednak jedyną metodą diagnostyczną w ocenie stanu organizmu.

Przeciwwskazania:

 • obecność rozrusznika serca lub innego urządzenia elektrycznego w ciele
 • okres ciąży
 • stan ostrego pobudzenia psychicznego oraz przyjmowanie leków antydepresyjnych
 • ostre zaburzenia krążenia mózgowego i wieńcowego
 • otwarte rany na dłoniach (w miejscu badania)
 • epilepsja/padaczka
 • stan upojenia alkoholowego lub narkotycznego

Jak przygotować się do badania?

 • ok. 2h wcześniej proszę nie spożywać jakichkolwiek posiłków
 • ok. 3h wcześniej nie pić kawy i napojów energetycznych
 • 2 dni wcześniej nie spożywać alkoholu
 • można wypić wcześniej 1-2 szklanki wody
 • naskórek na dłoniach nie może być uszkodzony – w takim przypadku test nie jest możliwy do wykonania

Uwaga! Nie diagnozujemy chorób. Celem badania jest dotarcie do zakłóceń w procesach zachodzących w organizmie, Test obciążeń organizmu jest próbą określenia, gdzie w organizmie wystąpiła nierównowaga i czym jest spowodowana. Patogeny, toksyny etc. zakłócają wewnętrzne środowisko organizmu i utrudniają mu powrót do homeostazy, co może prowadzić do chorób.

Zastrzeżenie. Proszę pamiętać, że test obciążeń organizmu stanowi uzupełnienie terapii konwencjonalnej i nie zastępuje diagnozy lekarskiej. Wszystkie działania podjęte w celu oceny stanu organizmu oraz przeprowadzone kuracje oczyszczające i regeneracyjne nie mogą wpływać na samowolne odstawienie lub ograniczenie dawki leków zaleconych przez lekarza prowadzącego. Poprawa samopoczucia, która następuje w wyniku tych działań, może spowodować konieczność zmniejszenia dawek przyjmowanych leków farmakologicznych, ale tylko za zgodą i pod kontrolą lekarza prowadzącego.

Projekt i wykonanie:
Copyright © Promedica Monika Konat