MENU

„…Chciałbym wam na zakończenie powiedzieć coś, moim zdaniem, bardzo ważnego. Jeżeli twój lekarz uważa, że dodatkowe zażywanie suplementów nie jest ci potrzebne, lub że znajdziesz je w codziennym pożywieniu, szybko zmień lekarza. Im szybciej tego dokonasz, tym większą masz szansę cieszyć się długim życiem w zdrowiu i dobrej kondycji.” - dr. Joel Wallach*

*fragment wystąpienia zatytułowanego „Martwi lekarze nie kłamią” ; Doktor J. Wallach był nominowany w 1991 roku do nagrody Nobla z dziedziny medycyny.

Nie jest tajemnicą, że suplementacja, w tym ta, oparta na ziołach przeżywa swój renesans. Jesteśmy świadkami odżywania wielu starych metod w leczeniu chorób i odkrywania na nowo dawnych surowców zielarskich – oczywiście w zgodzie ze współczesną medycyną i wiedzą naukową.

Naturalnymi rozwiązaniami jesteśmy w stanie bardzo skutecznie wesprzeć swój organizm w powrocie do zdrowia.

Na co dzień ważna jest profilaktyka. To ona jest kluczem do zdrowia. Dzisiaj w pożywieniu, nawet jeśli bardzo się staramy, brakuje wystarczającej ilości składników odżywczych. Zanieczyszczenie środowiska, monokultura upraw, opryski czy modyfikacje genetyczne to wszystko powoduje, że jedzenie już nie jest takiej jakości jak dawniej.

Bez względu na to jak bardzo postępuje rozwój cywilizacyjny, nasz organizm potrzebuje każdego dnia całego spektrum mikro i makroelementów aby mógł funkcjonować dobrze, aby procesy metaboliczne mogły przebiegać sprawnie i w 100%.

Oczywistym staje się fakt, że mikro i makroelementy należy uzupełniać na co dzień. Nie zawsze chodzi jednak o syntetyczne rozwiązania. Człowiek jest częścią natury i to w niej kryją się najlepsze dla nas rozwiązania. Mądra suplementacja jest koniecznością w naszych czasach.

Jestem zwolennikiem suplementacji, która defacto jest pożywieniem. Stosuję produkty, które w składzie mają owoce, warzywa i adaptogenne zioła. Organizm wykorzystuje wtedy to co potrzebuje, resztę bez problemu metabolizuje. Bez akumulacji, bez obciążania wątroby koniecznością utylizacji kolejnych toksyn.

Dziś nowoczesne technologie pozwalają na wyprodukowanie naprawdę znakomitych suplementów. Niestety wiele firm nie idzie na jakość, ale na ilość. Zwracajmy uwagę na to, aby w produkcie znajdowało się tylko to, co jest potrzebne, żadnych dodatków.

  • zero GMO od ziarna
  • zero pestycydów, herbicydów w uprawie
  • żadnych konserwantów chemicznych
  • zero obróbki termicznej, która powoduje utratę wielu substancji odżywczych
  • poszczególne składniki użyte do produkcji powinny pochodzić z naturalnego środowiska ich występowania
  • pełnia tła biologicznego

przykład: kwas askorbinowy nie jest witaminą C, jak dawno temu dowiódł laureat nagrody Nobla Carl Linus Pauling; jest jednym ze składników witaminy C; kompletna witamina C zawiera mukoproteinę, kwas askorbinowy, rutynę, karoten, likopen, ksantofil, a także witaminy B2 i B6 w równych ilościach oraz magnez i żelazo.

  • szklane opakowania dla płynnych produktów
  • synergia składników czyli odpowiednie ich dobranie zdecydowanie podnosi skuteczność działania - nieraz o 300-500% w stosunku do siły działania pojedynczego składnika

Tel. 500 246 658
monika@promedica.net.pl
Projekt i wykonanie:
Copyright © Promedica Monika Konat