MENU

Zbyt duża ilość nagromadzonych toksyn, produktów ubocznych przemiany materii (złogi), często nadwaga, zawrotne tempo życia, wszechobecny stres czy bytujące w nas patogenne mikroorganizmy i inne czynniki chorobotwórcze sprawiają, że organizm przestaje prawidłowo funkcjonować.

Organizm nie nadąża z wydalaniem wszystkich zanieczyszczeń i nie zawsze sam daje radę, aby powrócić do stanu równowagi.

Metabolity, toksyny, patogeny chorobotwórcze gromadzą się niemal we wszystkich narządach naszego organizmu, choć wiadomo, że w przypadku np. pasożytów należy ich szukać przede wszystkim w układzie pokarmowym. Lubią bytować w wątrobie, trzustce, pęcherzyku żółciowym czy w jelitach. A wiadomym jest, że zdrowe jelita to ok.80% naszej odporności. Wielu medyków twierdzi i udowodniło to w swoich dziełach, że pasożyty mogą być przyczyną wielu odmian nowotworów.

Wg danych Światowej Organizacji Zdrowia pasożytami zainfekowane jest ok. 80% populacji ziemskiej, niezależnie od tego, w jakich warunkach żyjemy. Problem dotyczy zarówno krajów rozwijających się, jak i tych wysokorozwiniętych.

Śledząc te same źródło dowiadujemy się, iż ten sam wskaźnik (%) dotyczący wszystkich występujących chorób może być spowodowanych nie tylko pasożytami, patologicznym przerostem grzybów czy bakterii, ale stanowi następstwo zatrucia naszego organizmu produktami ubocznymi przemiany materii w wyniku spożywania przetworzonej żywności, toksycznością otaczającego nas środowiska, obciążeniem metalami ciężkimi, hipokinezji, zakwaszenia organizmu, ale też brakiem nawodnienia czy odpowiedniego żywienia.

Warto jest zatem, w trosce o zdrowie i lepszą jakość życia, poddać się cyklicznie procesom oczyszczającym organizm, przywrócić równowagę kwasowo-zasadową, poprawić stan flory jelitowej, wchłaniania, dożywienia komórki oraz spojrzeć na to, co i ile wkładasz na talerz. Plus ruch oczywiście ????

Pamiętajmy też o aspekcie duchowym. Połączenie potrzeb ciała z potrzebami umysłu zapewni wewnętrzny spokój, co z kolei przełoży się na przyjazne środowisko w wychodzeniu z wielu dolegliwości. Nawet tych przewlekłych.

Zacznij nawet małymi krokami, a zobaczysz, że Twój organizm pięknie Ci za to podziękuje.


Tel. 500 246 658
monika@promedica.net.pl
Projekt i wykonanie:
Copyright © Promedica Monika Konat